Dlaczego warto brać udział w kursach i szkoleniach?

Poza dyplomem ukończenia studiów na rynku pracy ważne są także dodatkowe umiejętności i kompetencje, które można zdobyć na kursach i szkoleniach. Warto więc brać w nich udział, by być atrakcyjnym na rynku pracy. Na jakie szkolenie się zapisać? Czy kursy z finansów to dobry pomysł?

Jaki rodzaj szkolenia wybrać? Czy warto iść na kursy z finansów?

Trzeba wybierać kursy i szkolenia, na których nauczymy się tego, co naprawdę się przyda i zwiększy szansę na zdobycie wymarzonej pracy lub da szanse na awans. Dla osób zatrudnionych oferuje się wiele kursów, ale zanim podejmie się decyzje o wyborze konkretnych szkoleń, warto skonsultować się z pracodawcą. Być może ma on jakieś konkretne potrzeby lub chce, byśmy się zapisali się na kursy z finansów, by móc pomóc księgowej, gdy będzie ją przygniatał natłok obowiązków. Kursy i szkolenia najczęściej obejmują wąski zakres wiedzy, przez co łatwo jest dokonać wśród nich wyboru. Specjaliści od zarządzenia karierą twierdzą, że warto podejmować szkolenia z dziedziny związanej z naszymi studiami bądź dotychczasową ścieżką zawodową, ale nie można się ograniczać tylko do takich kursów. Bez względu na to, jaki zawód wykonujemy, warto doskonalić umiejętności miękkie, które są przydatne każdemu, bez względu na wykonywany zawód. Do tych kompetencji zalicza się między innymi zdolność komunikacji werbalnej i niewerbalnej, asertywność, empatię, umiejętność kooperacji, rozwiązywania problemów czy autoprezentacji.

Na czym polegają kursy z finansów? Czy warto je podejmować?

Wśród szerokiej szkoleń, kursy z finansów wyróżniają się tym, że mają dwie całkowicie odmienne grupy odbiorców. Pierwszą z nich stanowią osoby, które nie mają wykształcenia w zakresie finansów, a chciałaby zdobyć wiedzę w tym zakresie. Należą do tego grona analitycy finansowi, pracownicy działów planowania i analiz, doradcy biznesowi czy też osoby prowadzące działalność gospodarczą (przedsiębiorcy). Na zajęciach realizowanych w czasie trwania studiów podnosi się kompetencje i wykształca umiejętności niezbędne do efektywnej pracy w różnych obszarach finansów i rachunkowości, co daje absolwentowi szansę na zdobycie kwalifikacji koniecznych do pracy w firmach i instytucjach, w których niezbędny jest kontakt ze specjalistami z zakresu finansów i rachunkowości. Drugą grupę zaś stanowią osoby, którym branża rachunkowa nie jest obca. Podejmują one kursy z finansów, które dają szanse na zdobycie certyfikatu ACCA. Te kwalifikacje są rozpoznawalne w branży finansowej na całym świecie, a członkowie ACCA mają otwartą drogę do kariery wszędzie tam, gdzie poszukiwani są najlepsi specjaliści z zakresu rachunkowości i finansów. Studia są przeznaczone dla kandydatów na głównych księgowych, menadżerów i dyrektorów finansowych oraz analityków finansowych.

Rynek pracy stawia przed nami nowe wyzwania. Chcąc je spełniać, musimy być gotowi na to, by podjąć studia podyplomowe i szkolenia, które wzbogacą nas w nową wiedzą i umiejętności i uczynią bardziej atrakcyjnym w wyścigu po dobrą pracę. Kursy z finansów zawsze mogą się przydać – choćby po to, by umiejętnie zarządzać swoim budżetem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *