Jak wykrywać GPS?

Urządzenia lokalizacyjne GPS cieszą się dużą popularnością szczególnie wśród firm chcących zachować kontrolę nad flotą swoich pojazdów oraz wśród osób, które używają takich urządzeń jako zabezpieczeń przed kradzieżą (w przypadku kradzieży można dowiedzieć się gdzie znajduje się auto razem ze złodziejem). Niestety wyposażenie tego rodzaju jest również stosowane w sposób nielegalny.

Lokalizatory GPS są często stosowane przez nieuczciwą konkurencję lub osoby, które są zainteresowane śledzeniem konkretnych pojazdów lub ludzi bez ich zgody. Lokalizator można umieścić praktycznie wszędzie, ale najpopularniejsze są oczywiście samochody, w których trudno je znaleźć i można zapewnić im odpowiednie zasilanie potrzebne do długotrwałego działania. W związku z tym warto zastanowić się nad usługą, taką jak wykrywanie GPS w przypadku pojawienia się wątpliwości i podejrzeń co do „czystości” danego pojazdu.

W jaki sposób działają lokalizatory GPS?

Generalnie dostępne są dwa rodzaje lokalizatorów. Pierwsze z nich przy pomocy specjalnej aplikacji internetowej informują śledzącego o przebiegu pracy pojazdu i jego aktualnym położeniu w czasie rzeczywistym, a drugie zapisują te informacje na swojej wbudowanej pamięci. Urządzenia raportujące na żywo nie muszą być odłączane i podpinane do komputera, więc są wygodniejszymi rozwiązaniami, ale korzystają z kart SIM potrzebnych do przesyłania danych. Wykrywanie GPS jest troszkę łatwiejsze w przypadku lokalizatorów raportujących na żywo.

W jakich miejscach najczęściej są umieszczane lokalizatory?

Zasadniczo lokalizatory są małymi urządzeniami, jednak liczba miejsc, w których mogą się znajdować jest ograniczona. Zwykle są one podłączane do zasilania samochodowego lub posiadają własne akumulatory. Najczęściej takie urządzenia szpiegowskie są umieszczane w zagłębieniach podwozia, zbiorniku paliwa, stalowych elementach przedniego pasa pojazdu, komorze silnika, skrzynce bezpieczników, schowkach, apteczce, komorze koła zapasowego czy też w akumulatorze.

Skuteczne wykrywanie GPS w samochodach

Jednym z urządzeń przydającym się w wykrywaniu lokalizatorów jest wykrywacz podsłuchów. Konieczne jest jednak stosowanie bardzo czułych urządzeń, które są w stanie wyłapać krótkie pakiety danych. Wykrywanie GPS przy pomocy wykrywacza podsłuchów polega na użytkowaniu takiego urządzenia zgodnie z zakresem częstotliwości charakterystycznych dla lokalizatorów. Należy jednak pamiętać, że przy pomocy takiego sprzętu uda się wykryć lokalizatory raportujące na żywo. W przypadku sprzętu zapisującego dane na własnej pamięci, wykrywacze posłuchów są bezużyteczne.

Na szczęście na rynku działa wiele firm detektywistycznych oferujących profesjonalne i skuteczne wykrywanie GPS przy wykorzystaniu nowoczesnych urządzeń. Warto korzystać z usług najlepszych specjalistów, którzy oprócz wykorzystania innowacyjnych technologii, dokonają oględzin miejsc, w których takie akcesoria szpiegowskie mogą się znajdować. Dobrzy detektywi doskonale wiedzą, w których miejscach mogą znajdować się lokalizatory GPS, więc ich usługi są bardzo skuteczne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *