Jaki oprogramowanie wybrać do firmy?

Każdy, kto ma swoją firmę musi mieć sprawny program, który ułatwi zarządzanie nią. Możemy korzystać zarówno z klasycznych programów desktopowych, jak i z nowoczesnych aplikacji sieciowych uruchamianych w przeglądarce internetowej. Jakie programy wybrać?

Jaki program do prowadzenia firmy jest potrzebny?

Żadne przedsiębiorstwo właściwie nie może działać bez specjalnego programu do prowadzenia firmy. Wsparcie informatyczne pozwala na łatwiejsze wykonywanie zadań, odciążenie pracowników, szybszą pracę, a co za tym idzie – prężniejszy rozwój firmy. Oprogramowanie można zainstalować na serwerze internetowym, chmurze albo własnym dysku komputera. Co wybrać? Serwer (inaczej hosting) to przestrzeń w internecie, w której można umieszczać różne pliki i dane. Jeśli chcemy, by jakieś oprogramowanie działało w naszej firmie, możemy albo instalować je na komputerze albo zdecydować się na serwer. Na własnym serwerze program będzie działał jako zainstalowana aplikacja, zaś w chmurze korzysta się z już istniejącej aplikacji.

Jak działa program zainstalowany na dysku komputera?

Kiedyś instalacja programu do prowadzenia firmy na dysku własnego komputera była czymś oczywistym, ale obecnie jest to nieco przestarzałe rozwiązanie. Wymaga bowiem inwestycji w bardzo dobry sprzęt, a ewentualne z nim kłopoty mogą spowodować utratę danych. Można kupić własny serwer, ale jest to kosztowne rozwiązanie. Oprogramowanie można zainstalować na serwerze dedykowanym, który jest oddzielnym komputerem, oferowanym jest przez firmy hostingowe. Bardzo popularne jest przechowywanie danych w chmurze. Dane są szyfrowane systemem SSL, a koszty obejmują jedynie licencję lub albo miesięczny abonament.

Jaki program jest przydatny?

W każdej firmie przyda się prosty program do fakturowania. Taki program  pozwala na zdefiniowanie kont dla wielu użytkowników oraz ma opcję instalacji programu na kilku stanowiskach komputerowych, co jest bardzo ważne, gdy prowadzimy sklep. Dzięki temu kilka osób może jednocześnie wystawiać faktury, co przyspiesza pracę. Inny program umożliwia wystawianie wszystkich rodzajów faktur i rachunków, w tym dokumentów pro forma, faktur krajowych, eksportowych, zaliczkowych, VAT-UE i VAT-marża. Ta ostatnia wykorzystywana jest m.in. przez właścicieli komisów samochodowych i osoby handlujące telefonami komórkowymi. Konieczne trzeba kupić także księgowy program do prowadzenia firmy. Dla osób prowadzących jednoosobową działalność przeznaczony jest program, który pomoże samodzielnie poprowadzić księgowość firmy. W tego typu oprogramowaniu do zarządzania firmą można także stworzyć wzór planu kont, który umożliwia segregowanie dokumentów kosztowych oraz sprzedażowych. Do tego programu dołączony jest także program magazynowy, który umożliwia prowadzenie gospodarki magazynowej z opcją definiowania do sześciu cen sprzedaży każdego z towarów lub usług.

Program do prowadzenia firmy to duże udogodnienie w prowadzeniu własnej działalności. Wiedząc, że dokumentacja jest w idealnym stanie, możemy skupić się ma pomnażaniu dochodów.

Brak możliwości komentowania.